Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı
#1

Google Reklamları


[Resim: 61308.jpg]
Rize'de engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize İlinde Engelliliğin Önlenmesi Projesi'nin tanıtımı dolayısıyla Rize Lisesi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, sıkıntısı olanın farkına varma ve yardımına koşmanın erdem sayılmaya başlandığını belirtti.

Son dönemde bu düşünce sonucunda sorunların tespit edilmeye başlandığın ve çözüm üretilmeye başlandığını ifade eden Hacımüftüoğlu, ''Tarih yazıldığı günden bu yana özürsüz, sıkıntısız bir dönemi kaydetmemiştir. Bundan sonra da kaydetmeyecektir. Önemli olan vicdani sorumluluğumuzun sorumluluğunu yerine getirmektir. Bu şuurla çalışmaya ve hizmete koşmaya çalışmalıyız'' dedi.

Hacımüftüoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Özürlüler Destek Programı (ÖDES) kapsamında finanse edilen Karadeniz Bölgesi'ndeki 11 ilde kabul edilen projelerden 3'ünün Rize'den olmasının önemli olduğunu dile getirerek, projeler için verilen 2 milyon liranın 250 bin lirasının Rize'deki projelere harcanacak olmasının ayrı bir başarı olduğunu kaydetti.

Törende Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince kentteki 15 özürlüye bağışlanan tekerlekli sandalyelerin dağıtımı yapıldı. Vali Hacımüftüoğlu, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine katkılarından dolayı plaket verdi.

Programda daha sonra Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gönül Akçamete, ''Önlenebilir Engellilik'' konulu konferans verdi.
[Resim: rize-engelliler.jpg]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi