Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKOLOJİ ÇİFTLİĞİ AÇILDI
#1

Google Reklamları


Dünya Yaşlılar Derneği’nin yürüttüğü proje kapsamında Genç Kocaeliler Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı Ekoloji Çiftliğinin açılışı önceki gün gerçekleştirildi
[Resim: 12.07.2012-10.04.48__ekolo.jpg]

Dünya Yaşlılar Derneği`nin yürüttüğü, Genç Kocaeliler Derneği`nin ev sahipliğinde Yaşlılar, kimsesiz çocuklar ve engellilerin kullanacağı 511 dönümlük alan üzerine kurulan Ekoloji Çiftliği`nin önceki gün törenle açıldı. Muhammer Sırdar`a ait olan alan üzerine kurulan Ekoloji Çiftliğinin açılışı için çok sayıda yaşlılar da adeta açılışa akın etti. Ancak havanın çok sıcak olması nedeniyle yaşlılar ağaçların altında sandalyede beklerken, protokol üyeleri ise ön sırada oturdu.

YOĞUN KATILIM
Kartepe Acısu mevkiinde bulunan alanın açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Aracı, başbakan müşaviri Sadettin Kılıç, Vali yardımcısı Abdullah Etil, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün dayısı gazeteci-yazar Abdullah Satoğlu, Başbakanlık eski müşaviri Ali Yüksel, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Türkiye Eskreem Federasyon Başkanı Müminhan Bilgin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

İLK ÇİFTLİK
Açılış konuşmasını yapan GKD Başkanı Ayhan Varol “Böyle bir çiftliğin ilkinin Kocaeli`nde yapılması bize mutluluk verdi. Burada yaşlılarımızın yetiştirip satacağı ürünlerden elde edilen gelir kimsesiz çocuklarımıza aktarılacak” dedi. Dünya Yaşlılar Dernek Başkanı Umut Güner ise yaptığı konuşmasında “Asosyal ortamda kalan yaşlılarımız ve daha birçok kişi bu çiftliğimiz ile sosyal hayata geçecek. Dünya`da yılın STK`sı seçildik” dedi.

CIVIL CIVIL
Gazeteci-yazar Abdullah Satoğlu ise “Gençler yaşlılıklarına koşmaktadır. 50 yaş yaşlıların gençliğidir. Belleri bükülen, dişleri dökülen, yürümekte zorlanan büyükler bakmak insanlık görevidir” dedi. Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Aracı “1991 yılından bu yana Kocaeli turizm alanı olarak ilan edilmiş. Önemli olan bu alanları insanlara açmak ve paylaşabilmektir. Bu projede gençler ve yaşlılar birleştirilecektir. Umuyorum ki bir dahaki burası o zaman cıvıl cıvıl olacaktır” dedi.

PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından projeye katkıda bulunan Erez Eğilmez, Orkun Saraçoğlu, Canbulat Onar, Başbakanlık müşaviri Sadettin Kılıç, alanın sahibi Muharrem Sırdar, Türkiye Eskrim Federasyon Başkanı Müminhan Bilgin, Kıvanç Terzioğlu, gazeteci-yazar Abdullah Satoğlu, Abdülkadir Kaya, dernek başkanı Umut Çınar, Ercan Akpınar, eski başbakanlık müşaviri Ali Yüksel ve bakan yardımcısı Abdurrahman Aracı`ya plaket verildi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi