Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EĞİTİMCİLER ALANA ÇIKIYOR
#1

Google Reklamları


Hükümet tarafından 3+3 zam teklif edilen memurlar, tepkilerini alanlarda gösterecek. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş, 23 Mayıs Çarşamba günü zam teklifini protesto edecek

[Resim: 19.05.2012-03.35.19__df.jpg]

Kamuoyu tarafından uzun süredir merakla beklenen memur maaş zammı 3+3 olarak açıklandı. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikalarının şube başkanları, AKP hükümeti tarafından verilen 3+3 oranındaki zamma tepki göstermek üzere İzmit Öğretmenevi`nde bir araya geldi. Sendika başkanları toplantıda, eğitim sisteminin kaosa sürüklenmesi, ek ödemeler ve verilen zamma karşı yapılacak eylemler görüşüldü.

SORUŞTURMA AÇILDI
Toplantı sonrası sendika başkanları adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, “Yapılan eylemlerden il yöneticilerimiz rahatsız olmuşlar. Yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen, memurlara işlem yapılması için defalarca okullara yazı gönderilmiştir. Okul idarecileri zor durumda bırakılmıştır. Bununla da yetinilmeyip okul müdürlerine eğitim denetmeni gönderilerek soruşturma açılmış ve eğitim çalışanlarının eyleme katılmasıyla ilgili uyarıda bulunup bulunmadığı sorulmuştur.

RENCİDE EDEN UYGULAMA
Bu durumu tüm sendikalar olarak kınıyoruz. Burada yapılmak istenen, idareciler üzerinden eğitimcilere bir daha eylemlere katılmamaları konusunda baskı uygulamaktır. Buradan yetkililere hatırlatırız ki, sendikal çalışmalar hem yasal koruma altındadır, hem de sendikal faaliyetlerin engellenmesi TCK kapsamında ciddi manada suç teşkil etmektedir. Kocaeli Valiliği bununla da kalmayıp sevk işlemlerinde çalışabilir kağıdı isteyerek bir genelge çıkarmış ve kamu çalışanlarını rencide eden bir uygulamaya imza atmıştır.

ALANIMIZA BEKLİYORUZ
Eğitimden sağlığa, ulaşımdan kültüre, maliyeden yerel yönetimlere kadar tüm kamu çalışanlarına Türk Kamu-Sen, KESK, Birleşik Kamu-İş ortak kararı uyarınca 23 Mayıs Çarşamba günü iş bırakmaya ve Merkez Bankası önünden başlayarak yürüyüşe, arkasından da Sabri Yalım Parkı`nda yapılacak basın açıklamasına çağırıyoruz. Hükümetin, 3+3 komik maaş artışı tekliflerini reddediyor ve tüm memurlarımızı aileleriyle birlikte alanımıza bekliyoruz” diye konuştu.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi