Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EĞİTİM SEN GREVE GİDİYOR
#1
[Resim: 26.03.2012-05.39.47__en.jpg]
Hükümet tarafından yasalaştırılmak için meclise gelecek olan 4+4+4 eğitim sistemini protesto etmek için Eğitim Sen üyeleri tüm Türkiye genelinde iki günlük greve çıkıyor


Eğitim sisteminin yeniden yapılandırılması için hükümet tarafından yasalaştırılmak istenen 4+4+4 eğitim sistemini protesto için Eğitim Sen iki günlük greve çıkıyor. Grev ile ilgili Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan basın toplantısı düzenledi. Kaplan Türkiye genelinde 28-29 Mart tarihleri arasında ülke genelinde grevde olacaklarını ve sokaklarda olacaklarını söyledi.


OLDU BİTTİYE GETİRMEK
Kaplan ‘Halkın büyük bir bölümünün ve bilim insanlarının kaygılarının giderilmediği bir ortamda, tamamen rövanş alma zihniyeti üzerinden yapılacak bir yasal düzenlemenin başta çocuklarımız olmak üzere bu topluma yarar sağlanamayacağı açıktır. Siyasi iktidar bugüne kadar yaptığı gibi oldu bittiye getirmeye bu yasa düzenlemelerinde kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmektedir` dedi.


DİM DİK YOLA DEVAM
Kaplan ‘KESK olarak Türkiye`nin dört bir tarafından gelen on binlerle 28-29 Mart tarihlerinde Ankara meydanlarında olacağız. Yıllardır sorunlarla boğuşan eğitim sisteminin Başbakanın dindar nesil yetiştirme sevdasına kurban edilmesine seyirci kalmayacağız. Durmak yok yola devam diyenlere karşı yılmak yok mücadeleye devam diyerek dimdik ayaktayız` diye konuşmasını sürdürdü.


BELEDİYEYİ ELEŞTİRDİ
Kaplan son olarak ‘İzmit Belediye başkanlığına grevle ilgili afiş asmak için izin talebinde bulunduk. Ancak bize çevre kirliliğine nede olduğundan dolayı uygun bulunmadığı cevabı geldi. İzmit Belediyesi bu tutumu ile benden ve benden olmayanlar diye ayrım yaptığını ilkeli ve tarafsız davranmadığını kurumlar ve yurttaşlar arasında ayrım yaptığını ilan etmiş bulunuyor` diyerek konuşmasını bitirdi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi