Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOKTORLAR BUGÜN İŞ BIRAKIYOR
#1

Google Reklamları


[Resim: 18.04.2012-11.55.11__d.jpg]
Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çalışan göğüs cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi doktorları ayağa kaldırdı. Doktorlar bugün Türkiye genelinde iş bırakıyor

Yaşanan olayın çok vahim ve üzücü olduğunu söyleyen Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, meslektaşlarına yapılan saldırı nedeniyle şiddete karşı tepkilerini ortaya koymak için acil servisler dışında bugün sağlık hizmeti vermeyeceklerini açıkladı. Keşker, “Hiç kimse bu cinayeti ‘cehalet`le, ‘tepki`yle, ‘münferit`likle açıklamaya kalkmasın” dedi. Doktorlar bugün yaşanan olayı protesto etmek ve meslektaşlarına destek için iş bırakacak.

SAĞLIK HİZMETİ YOK
Yıllardır can güvenliklerinin olmadığını söylediklerini vurgulayan Keşmer, “Meslektaşımız Dr. Ersin Arslan, taammüden öldürüldü, göz göre göre öldürüldü. Yıllardır, sağlık ortamının vahşi ve şiddet ortamına dönüştüğünü, sürekli olarak saldırıya uğradığımızı, hekimlere-sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artık dayanılmaz boyutlara geldiğini, can güvenliğimizin olmadığını söyledik, söylüyoruz.

GÖZLERİNİ YUMDULAR
Durumun vahametini kavrayıp tedbir alması gereken yetkililer ise kulaklarını tıkadılar, gözlerini yumdular, olan biteni seyretmekle yetindiler. Daha da kötüsü hastaları hekimlere-sağlık çalışanlarına karşı kışkırtmaya devam ettiler. Türkiye`nin bütün sağlık kurumlarında çalışan hekimler ve sağlık çalışanları isyanda. Üzgünüz, kızgınız, öfkeliyiz, tepkiliyiz, isyan ediyoruz” sözlerini kaydetti.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi