Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D-100’ÜN UCUBESİ KOMŞUYU KORKUTTU
#1

Google Reklamları


[Resim: 07.03.2012-08.32.27__bina.jpg]

Gültepe Mahallesi’nde çürümeye yüz tutmuş dört katlı bina yıkılma kararı çıkmasına rağmen bir türlü yıkılmayınca ayyaşların mekanı oldu, vatandaşlar endişeli

İzmit Gültepe Mahallesi D-100 Karayolu üzeri Miralay Mümtaz Caddesi`nin başlangıcında Gül Apartmanı`nın yanında bulunan dört katlı inşaat halindeki metruk bina 5 yıldır yıkılmayı bekliyor. Ancak ne binayla ilgilenen var, ne de hakkında yıkım kararı olmasına rağmen binayı yıkan. Üstelik bina tinercilerin ve ayyaşların mekanı olmuş durumda. Tinerciler ve ayyaşlar, binaya çevreden topladıkları eşyalarla yatak yapmış, burada kalıyor. Metruk binada bir süre önce de gece çöpler tutuşunca yangın çıkmış.

İNŞAATTAN SU GELİYOR
Evlerine gitmek isteyen vatandaşlar için tehlike saçan köpekler de burada barınıyor. Metruk bina yanında bulunan Gül Apartmanı sakinleri de bu durumdan rahatsız. 5 yıldır yıkılmayı bekleyen binada biriken kar ve yağmur suları, Gül Apartmanı`na akıyor. Gül Apartmanı`nın 2. katında oturan Tevfik ve Emine Ata çifti, metruk binadan dairelerine dolan kar ve yağmur suları nedeniyle evlerinin sürekli rutubet aldığını, duvarların ve eşyalarının çürüdüğünü, rutubet kokusundan evde kalmanın zor olduğunu söylüyor.

4 DEFA BADANA YAPTIM
Bir yıl önce Gül Apartmanı`nın 2. katında bulunan daireyi satın alan Tevfik Ata, eşi Emine Ata ve iki çocuğuyla apartmana taşındı. O günden bu yana sürekli sıkıntı yaşayan Tevfik Ata, “Buraya taşındıktan sonra daireyi tadilattan geçirdim. Ancak yandaki metruk binadan eve dolan kar ve yağmur suları nedeniyle sürekli rutubet var. Laminant parkeler ve duvarlar çürüyor. Evi dört defa boyadım. 1,5 ay önce de laminant parkeleri değiştirdim, yine eskisi gibi oldu” ifadelerini kullandı.

KİM YIKACAKSA YIKSIN
Binanın yıkılması için defalarca belediyelere başvuru yapıldığını, kimsenin ilgilenmediğini ifade eden Tevfik Ata, “Kim yapacaksa yapsın. Yıksın da bizi dertten kurtarsın. 5 yıldır yıkılmayı bekliyor. Apartmana metruk binadan daha önce hırsız girdi. Ne var ne yok çaldı. Yazın da bizim evimize girmek istedi. Şehrin göbeğinde, D-100`ün üzerindeki binaya artık bir şey yapılsın. Burası yıkılarak daha farklı bir şey yapılarak değerlendirilsin” dedi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi