Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanakkale zaferinin 97. yıl dönümü
#1

Google Reklamları


[Resim: 61895.jpg]
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 97. yıl dönümü, Rize'de düzenlenen törenle kutlandı.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yurt topraklarının bin yıldan bu yana Türk vatanı olduğunu ve ebediyende bu şekilde kalacağını söyledi.

Türklerin sadece vatan sınırları içine değil, dünyanın her yerine barış götürmeye çalıştığını ifade eden Hacımüftüoğlu, ''Afganistan'da helikopterin düşmesi sonucu 12 askerimiz şehit oldu. Yakın zamanda ilimizden de şehit vermiştik. Şehit ailemiz, bundan böyle 75 milyonun akrabası oldu. Yaşadıkları elbette çok acı. Ama aynı zamanda inanılmaz bir mevki ve büyük bir şerefe ulaştılar. Bu millet, bundan dolayı büyük bir millettir ve dünyaya söyleyecek çok sözü vardır'' diye konuştu.

Türk milletinin misyonunun barış ve huzurun dünyanın tamamına gelmesi olduğunu vurgulayan Hacımüftüoğlu, ''Ama bizi zorladıklarında da ne olacağını Çanakkale'de, Kurtuluş Savışı'nda gösterdik. Dokunulmadığında ise bizden daha barışsever bir millet yoktur'' ifadelerini kullandı.

Hacımüftüoğlu, şehit Metin Çetin'in adının Güneysu'nun Kıbledağı köyündeki ilköğretim okuluna verilmesi için çalışma yapıldığını sözlerine ekledi.

Törene, İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu, Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Karavin, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile şehit ve gazi yakınları katıldı.
[Resim: 18032012R1.jpg]
[Resim: 18032012R2.jpg]
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi