Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bildiri Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir?
#1
[Resim: 592facebook_vir_C3_BCs.jpg]

Facebookda git gide artan facebook virüslerine yeni bir virüs daha eklendi. Bu virüs arkadaş listenizdeki birinin paylaştığı slayt gösterisi isimli video’ya tıkladıkdan sonra videonun açılması için adobe flash player güncellenmeli deyip inandırıcı görsellerle sizi kendisini adobe olduğuna inandırıp bilgisayara erişim izni vermenizle bulaşıyor. Ve bi çok tarayıcı dahilinde bilgisayarın bir çok yerine yapışıyor. Öncelikle eğer bu virüsü bilgisayarınıza yüklemişseniz, Chrome Tarayıcısından facebook veya twitter’a erişim sağlayamazsınız. Eğer girdiyseniz facebook’tan samsung mobile apss vs. tarzı uygulamanın erişim iznini kaldırın başka bir tarayıcıdan. Twitter üstüne herhangi bir uzantıyla alakalı değildir. sadece virüs bulaşmış olabilir.

Virüs Nasıl Çalışıyor ?

Kişi çevrimdışı olduğunda virüs devreye girerek paylaşımlarda bulunuyor hızlı bir şekilde bunu yapmaya devam ediyor. Son dönemlerde herkezde bu sorun olduğu için kesin olarak sizi uyaran paylaşımları görebiliyorsunuz.
Facebook Virüslerinden Nasıl Kurtulurum?
Facebook virüsüne maruz kalan kullanıcıların ;

- Antivirüs ve antispy programını kullanmaları,
- İnternet tarayıcılarının ayarları ve eklentilerini kontrol etmeleri (Mozilla Firefox, Google Chrome)
- Facebook uygulamalar bölümünde kontrol etmeleri ( Ayarlar > Gizlilik > Uygulamalar )
- Microsof Windows işletim sistemini kullananlar için Başlat > Çalıştır ya da Başlattaki arama satırına ‘’Regedit’’ yazıp açılan kayıt defteri bölümünden Hkey_local_machine-Software > Policies > Google Chrome bölümündeki ‘asdadsfclbonhleeank’ gibi karışık isme sahip dosyayı silmeleri tavsiye ediliyor.
Kaynak Site: http://www.bakbe.com/internet/facebook-v...zleme.html
facebook virüsünden kurtulmak facebook virüs temizleme facebook virüsünü nasıl temizlerim facebook virüsünden nasıl kurtulurum

Merhaba Dünya!:

- g
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi