Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başbakan Necmettin Bitlis'i Fırçaladı
#1

Google Reklamları


[Resim: 15.12.2011-04.53.36__itlis.jpg]

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Gebze hizmet binasında bir araya geldi. Bitlis görüşmede, Polisan olarak Dilovası`nda bulunan Poliport Limanı`nı genişletmek istediklerini ve bunun kamuoyunda yer aldığı gibi 400 bin metrekare değil, daha küçük bir alan olduğunu dile getirdi. Karaosmanoğlu bunun üzerine, İzmit Körfezi`nde gelişigüzel dolgu ve liman genişletmesi yapılmaması konusunda Bitlis`i uyardı.

EKOLOJİK DENGE
İzmit Körfezi`nde ekolojik dengenin bozulmamasına özen gösterdiklerini söyleyen Karaosmanoğlu, Bitlis`in liman genişletmesi yönündeki talebine olumsuz yanıt verdi. Karaosmanoğlu, “Sanayicinin her zaman yanındayız. Ancak körfezde gelişigüzel yapılacak dolgulara karşıyız. İzmit Körfezi bizim gözbebeğimizdir. Sanayicimizin çevreye duyarlı olmasını bekliyoruz. Eğer liman genişletmesi zaruri ise bunun ekolojik dengeye vereceği zararın tespit edilmesi gerekir” diye konuştu.

MAHKEMEYE VERDİK
İzmit Körfezi`nde son yıllarda yapılan çalışmalarla canlı sayısı ve türünün arttığını hatırlatan Karaosmanoğlu, “Bizden hiçbir izin almadan liman genişletmesi yapanlar oldu. Buna karşılık mahkemeye başvurduk ve liman yapımı durduruldu. Konunun taraflar arasında enine boyuna ele alınması gerekir. Bakanlarımızla, valimizle, sanayi odasıyla bir araya gelip, stratejik kararlar alalım. Herkes bu kararlara uysun. Gelişigüzel yapılacak tüm liman genişletmelerine karşıyız” açıklamasında bulundu.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi