Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balıkçı Barınakları Kaldırılıyor
#1

Google Reklamları


çeyrek yüzyıldır tartışılan ama bir türlü müdahale edilemeyen balıkçı barınakları için düğmeye basıldı
[Resim: 643_balikci_barinaklari.jpg]
İzmit Cumhuriyet Mahallesi Plaj Yolunda neredeyse çeyrek yüzyıldır tartışılan ama bir türlü müdahale edilemeyen balıkçı barınakları için düğmeye basıldı.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın kararlı bir duruş göstererek yıkılması konusunda ısrarcı davrandığı mezbelelik barınaklar kaldırılmaya başlandı. Bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Başkan Doğan’a İzmit Amatör Balıkçılar ve Sandalcılar Derneği 2. Başkanı Ahmet Erdoğan da eşlik etti. Başkan Doğan, başlatılan çalışmanın 22 yıllık bir serüvenin sonunu getirdiğine dikkati çekerek; “Bize göre kentimize yakışmayan ve burada yaşayanların da çok memnun olmadığı, çarpık bir yapılaşmayı ortadan kaldırıyoruz. Hem görüntü kirliliği açısından, hem de denizden ve deniz ortamından yararlanmak isteyen kişileri rahatsız eden bu mezbelelik ortamın yerine yeşil alanlar ve yürüme bantlarıyla insanlarımızın deniz ile olan ilişkisini daha dengeli hale getireceğiz” dedi.

İzmit Amatör Balıkçılar ve Sandalcılar Derneği 2. Başkanı Ahmet Erdoğan da, balıkçı barınaklarının son yıllarda amacı dışında kullanılmaya başlandığına dikkati çekerek; “Biz de bu durumdan oldukça rahatsızlık duyuyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan duyarlılık göstererek gerekli çalışmaları başlattılar. İnşallah gereken yapılacak. Ben her iki başkanımıza da çok teşekkür ediyorum” şeklinde duygularını dile getirdi
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi