Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backlink Nasıl Alınır ?
#1
Bu makalede size, birkaç backlink almanın yöntemlerinden söz edeceğim ve neden backlink almanız gerektiğine ilişkin bilgiler vereceğim.

Öncelikle bilindiği gibi backlink bir sitenin Off-Page SEO, yani dışarıdan yapılan arama motoru optimizasyonu için olmazsa olmazıdır. Bir site, arama motorlarında iç optimizasyon sayesinde de belirli noktalara gelebilir ancak rakiplerin bol ve güçlü olduğu sektörlerde mutlaka backlink almaya ihtiyaç vardır. Tabi backlink alırken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Backlink alırken ilk olarak sitenizle aynı içerikte siteler bulmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Sitenizle tamamen alakasız içerikli yerlerden link almak size yarar sağlamayacağı gibi, zarar da verebilir. Bu sebeple daima önceliğiniz backlink alma aşamasında “içerikdaş backlink” olsun.

Bir ikinci konu; backlink alma sürecinde birden bire yüklenmek yerine, zamana yaymanız kesinlikle daha doğru ve makbuldür. Örnek olarak, 1.000 blog backlink almaya karar verdiniz. Bir anda binini de ekletmek yerine, azar azar; 10 güne işlemi yaymak siteniz için daha risksizdir.

Backlink almanın daha birçok kriteri vardır, ancak kısaca yukarı kısımdaki ölçütlere dikkat ederek geriye kalanlar için de kendi aklınızda bir süzgeç oluşturarak başarılı olabilirsiniz. Unutmayın, arama motorları backlinkin hile olduğunu düşünmemeli, doğal alınan backlinklerden taraftır her zaman. Bu yüzden tanıtım yazısı faktörünü de mutlaka işin içine katmanızda fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan PR9 Backlink başlıklı makalemizde backlink, backlink alımı ve backlink çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

KAYNAK: http://www.smartbacklink.com/blog/backlink-alma/
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi