Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADRESS BAR CİNAYETİNİN DAVASI BAŞLADI
#1

Google Reklamları


[Resim: 18.01.2012-02.23.40__adres.jpg]
18 Ekim’de Adress Bar’da Salih Kılınç’ı silahla öldüren sanığın davası başladı. Sanık Ahmet Akan, öldürmek için değil kendini korumak için havaya ateş açtığını söyledi
Halkevi mevkiinde bulunan Adrees Bar`da geçtiğimiz aylarda yaşanan tartışma sonunda Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Akan tarafından silahla vurularak öldürülen Salih Kılınç`ın cinayet davasının görülmesine başlandı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde başlayan davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Ahmet Akan ve avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, öldürülen Salih Kılınç`ın kardeşi Talip Kılınç ile avukatı Fatma Kaplan katıldı. Taraflar olay gününü anlatarak savunmalarını yaptı.

ÇOK PARA VERDİM
İlk olarak savunmasına başlayan tutuklu sanık Ahmet Akan, “Salih`i çalıştırdığım derneğin lokalinden tanırdım. Kendisi birçok kez lokale gelip giden biriydi. Salih`in daha önceden haraç istediğini duyuyordum. Kendisine birçok kez para verdim ve yardımda bulundum. Ben birçok kez silah yakalattığım için silahı daha önceden tanıdığım Bektaş isimli bir arkadaşımdan aldım. Ancak ruhsatlı ve çalıntı olduğunu bilmiyordum” dedi.

KARIMA O... DEDİ
Olay gününü anlatan Akan, “Yemeğimizin ardından bara gittik. Ben lavabodan çıkarken arkamdan birisinin “Bu paraları sana o…. ile yedirtmeyeceğim” dediğini duydum. Ancak kimin söylediğini görmedim, sadece kıyafetini görebildim. Bu kelimeyi kimin kullandığını garsona sorduğumda bana Salih`i gösterdi. Ben de yanına giderek, sana yardım eden biriyim, bana saygı göstermen gerekirken eşime o… diyorsun dedim” diyerek tartışmanın başlamasını anlattı.

HAVAYA ATEŞ AÇTIM
Kendisini korumak istediğini de ifade eden Akan “Onun benden özür dilemesini beklerken o bir anda bana saldırdı. Araya barın çalışanları girerek bizi müdüriyet odasına götürdü. Orada hala bana bağırıyor ve öldüreceğini söylüyordu. O kargaşada koltuğa düştüm. Üzerimde de çok kişi vardı. Bana bir şeyler yapacak korkusuyla belimdeki silahı çıkartıp 2-3 el havaya ateş açtım. Kalabalık üzerimden kalkınca da bardan ayrıldım” şeklinde konuştu.

ÖLDÜRME KASTIM YOKTU
Öldürme kastının olmadığını da sözlerine ekleyen Akan, “Olaydan sonra da lokale giderek bir süre bekledim. Sonra polisleri aradığımda Salih`in öldüğünü öğrendim. Onlara teslim olacağımı söyledikten sonra sabah saatlerinde teslim oldum. Benim tek amacım kendimi korumaktı. Silahımda 9 mermi olmasına rağmen 2-3 mermi kullandım. Silahımı da polislere teslim ettim. Öldürme kastım yoktu” diyerek savunmasını bitirdi.

KOCAM SİNİRLENMİŞTİ
Davada tanık olarak dinlenen Ahmet Akan`ın eşi Nesrin Akan ise, “Olay günü eşimle birlikte yemek yedikten sonra her zaman olduğu gibi bara gittik. Orada içeceklerimizi söyledik. O sırada eşim lavaboya gitti. Geldiğinde çok sinirliydi. Ne olduğunu sordum, bir şey söylemedi. Ben de beni lavaboya götürmesini söyledim. Geldiğimizde garsonlardan birisiyle bar kısmına geçti. Sonra bir kavga oldu. Ama ben müdahale etmedim” dedi.

MUKADDERAT BÖYLEYMİŞ
Eşinin kendisini telefonla aradığını söyleyen Nesrin Akan, “Olay karşısında ne yapacağımı şaşırdım ama müdahale etmedim. Daha sonra onlar gitti. Peşinden de garsonlar bana eve gitmemi söyledi. Ben de eve gittim. Aradan biraz zaman geçtikten sonra eşim beni telefonla aradı ve ‘Mukadderat böyleymiş` dedi, telefonu kapattı. Ben asayiş şubesinde ifade verdiğim sırada orada bir kişinin öldüğünü öğrendim. Onun dışında haberim yoktu” diyerek olayı anlattı.

PLANLI BİR CİNAYET
Öldürülen Salih Kılınç`ın kardeşi Talip Kılınç olayın planlı olduğunu iddia ederek, “Biz olayın planlı olarak yapıldığını düşünüyoruz. Ahmet Akan`ın yanında silah olmamasına rağmen olay olmadan önce telefon açarak silahını istediğine dair delillerimiz var. Sanığın en ağır şekle cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi. Avukatı Fatma Kaplan`da olayın planlı olduğunu belirterek sanığın telefon dökümlerini mahkemeden istedi.

SORUŞTURMA EKSİK
Sanığın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu ise yaptığı savunmasında soruşturmanın eksik yapıldığını ileri sürerek, “Olayın soruşturulması tamamen eksik ve baştan savma yapılmış. Barın kamera görüntüleri istenmesine rağmen güvenlik kamerası görüntüleri yok. MOBESE görüntülerinde yüz tanıma programı incelenmemiş. Masadaki bardakların parmak izleri kimin bilinmiyor. Olay yerinde o kadar ayakkabı izi olmasına rağmen kimin olduğunu bilinmemektedir” şeklinde konuştu.

29 ŞUBAT`A ERTELENDİ
Mahkeme tüm savunmaları dinledikten sonra tanıklardan Fevzi Durak, Özer Kazancı, İlkay Altındağ ve Serkan Katanalp`in zorla getirilmesine, sanığın olay günü kullandığı cep telefonu görüşmelerinin GSM operatöründen istenmesine, olay yerindeki parmak ve sigara izmaritinden parmak izi karşılaştırılması yapıldıysa ve kime ait olduğu belliyse bu evrakların mahkemeye getirilmesine karar vererek mahkemeyi 29 Şubat tarihine erteledi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi