Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalı cinayetindeki sanığa 15 yıl hapis cezası verilirken!
#1

Google Reklamları


[Resim: 17.01.2012-03.41.19__ASD.jpg]
2010 yılında Üçtepeler Sarıcalar Köyü’nde mısır tarlasında öldürülen Kemal Adalı’yı öldürdüğü ileri sürülen cinayet sanığı 15 yıl hapis cezası alırken, tutuksuz olarak yargılanan 5 sanık ise beraat etti


15 Eylül 2010 tarihinde Üçtepeler mevkiindeki mısır tarlasında Kemal Adalı, önce darp edilip ardından ise av tüfeğiyle vurularak öldürülmüştü. Cesedin sabah saatlerinde köylüler tarafından bulunması üzerine soruşturma başlatan jandarma ekipleri olayla ilgili Serap Özsu, Serhat Özsu, Orhan Seis, Serhat Günan, Ferhat Taşlı ve Kamer İnce gözaltına alınmış çıkarıldıkları mahkemede ise sadece Serap Özsu tutuklanmıştı. Cinayetle ilgili davanın son celsesi yapıldı.

TUTUKSUZ SANIKLAR KATILMADI
Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki celseye öldürülen Kemal Adalı`nın annesi Aysun Adalı, babası Bülent Adalı avukatları Nihan Sayan Yavuz ile tutuklu olarak yargılanan Serap Özsu, avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu katılırken, tutuksuz olarak yargılanan sanıklar Serhat Özsu, Orhan Seis, Serhat Günan, Ferhat Taşlı ve Kamer İnce katılmazken avukatları Emine Pir, Berna Alkan Çoşkun, Arzu Karakuş ve Ertunç Arıt katıldı.

HEPSİ CEZALANDIRILSIN
Kemal Adalı`nin avukatı Nihal Sayan Yavuz yaptığı son savunmasında “öldürülen Kemal Adalı`nın vücudunda 15 ateşli silahlı yara varken, bunları 5`i öldürücü niteliktedir. Ancak, yapılan otopside maktülün vücudunda kurşun izlerinin dışında darp izlerine de rastlandı. Ayrıca Kemal Adalı`nın boynunda bulunan zincirin yapılan incelemede parçalanmış olarak tarlada bulundu. Bütün bunlar 56 yaşındaki Serap Özsu`nun tek başına yapamayacağı işlerdir. Öldürme olayı önce darp ardından ise tüfekle vurularak gerçekleştiği için olay tasarlayarak ve canavarca hisle gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle sanıkların cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

CİNAYETİ BİRLİKTE İŞLEDİLER
Cinayetin gerçekleşmesinin ardından sanıkların zafer kazanmış edasıyla hareket ettiğini ifade eden Nihan Sayan Yavuz, “ Sanıklar çeşitli tarihlerde olay gerçekleşmeden önce Kemal Adalı`yı tehdit etmişlerdir. Şahitlerin alınan ifadesinde Kemal Adalı`nın bir araçla olay yerine götürüldüğü beyan edilmiştir. Sanıklar olayın ardından hep birlikte hareket etmiş, nerede ne söyleyeceklerini birlikte kararlaştırmışlardır. Birbirleriyle yaptıkları telefon konuşmalarında cinayeti birlikte işlediklerini söylemişlerdir. Serap Özsu`nun cezalandırılmasını, tutuksuz yargılanan sanıkların da tutuklanmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

AVUKAT İNDİRİM İSTEDİ
Serap Özsu`nun avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu ise, cinayetin Serap Özsu`nun kızının Kemal Adalı tarafından rahatsız edilmesi nedeniyle işlendiğini söyledi. Yapılan savunmanın ardından cinayet soruşturmasını yürüten savcı, mütalaasını verdi. Savcı mütalaasında, “Serap Özsu`nun sucunu itiraf ettiğini diğer sanıkların cezalandırılması için delil olmadığını söyledi. Son sözleri sorulan sanık avukatları da, müvekkillerinin cezalandırılması için delil olmadığını söyledi ve tutuksuz sanıkların beraatını istedi.

15 YIL CEZA ALDI
Mahkemenin verdiği kısa bir aranın ardından mahkeme davayla ilgili kararı açıkladı. Tutuklu sanığa ilk olarak cinayet suçundan müebbet hapis cezası verirken, bu ceza haksız tahril atında işlendiğine kanaat getirerek önce 18 yıla ardından ise sanığın iyi hali nedeniyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasını kararlaştırdı. Tutuksuz olarak yargılanan sanıklar Serhat Özsu, Orhan Seis, Serhat Günan, Ferhat Taşlı ve Kamer İnce ise beraat etti.

AİLE KARARA İTİRAZ EDECEK
Kararın ardından öldürülen Kemal Adalı`nın annesi ve babası şaşkınlık içerisinde kaldı. Mahkeme çıkışında açıklama yapan acılı anne Aysun Adalı, “Adalete olan güvenim kayboldu. Oğlumu hep birlikte öldürdüler. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne başvuracağım. Kararı da temyiz edeceğim” dedi. Ailenin avukatı Nihan Sayan Yavuz, kararı Yargıtay`a taşıyacaklarını söyledi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  KATİL ANNEYE MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ acer-pc 0 1,657 26.07.2012, 06:05
Son Mesaj: acer-pc
  15 yaşındaki çocuk telefon gasp etti 5 yıl hapis cezası aldı Erdem 0 1,810 31.12.2011, 01:54
Son Mesaj: Erdem
  Karamürsel'de ki Kazaya 3 Yıl Hapis Cezası D8-KGT 0 1,647 12.12.2011, 02:16
Son Mesaj: D8-KGT

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi