Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7 İlde Eş Zamanlı KCK PKK Operasyonu
#1

Google Reklamları


[Resim: 297053.jpg]
Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Mersin ve Van'da operasyon yapıldı. Operasyonlar kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Terör örgütü PKK'yı da içinde barındıran KCK'ye yönelik operasyonlar devam ediyor. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde KCK'nın basın komitesine eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen yerler arasında terör örgütüne yakınlığı ile bilinen internet sitesi ve haber ajansı da bulunuyor. Dicle Haber Ajansı( DİHA), ANF, Özgür Gündem, Özgür Halk, Etik Ajans ve Roj TV'ye operasyon düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı ve aramalar devam ediyor.

Operasyon düzenlenen kuruluşların, teröristbaşı Öcalan'ın söylemlerini ve talimatlarını örgüt kadrolarına ulaştırdığı ve örgütün propagandasını yaptığı iddia edildi. Yine iddiaya göre bu bu kuruluşlar, terör örgütü tarafından Kuzey Irak'ta düzenlenen Basın Konferansına katılarak yeni stratejileri basın-yayın yoluyla örgütün alt kadrolarına ulaştırdılar.

Gözaltına alınanlar arasında, Birgün Gazetesi muhabiri Zeynep Kuray( Sarp Kuray'ın kızı), Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus ve AFP foto muhabiri Mustafa Özer de var.

İstanbul'da 25 kişi gözaltına alındı

İstanbul'un Küçükçekmece, Esenyurt ve Başakşehir ilçelerinde PKK terör örgütünün şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına alındı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanlar arasında BDP'li bazı yöneticilerin de bulunduğu öğrenildi.

Ankara'da 1 kişi gözaltına alındı

Terör örgütü PKK/ KCK'ya yönelik operasyon kapsamında Ankara'da 1 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Ankara'da 1 kişiyi gözaltına aldı. Zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

Diyarbakır'da KCK operasyonu

Diyarbakır'da terör örgütü KCK'ya yönelik bir operasyon yapıldı. Aralarında basın kuruluşları ile bazı basın mensuplarının evlerinde arama yapılıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 04.00'da eş zamanlı operasyon başlatıldı. Diyarbakır'da merkez dört ilçede bulunan 10 noktada arama yapıldı. Aralarında bazı basın kuruluşlarının da bulunduğu adreslerde ise aramalar devam ediyor. 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Mersin'de bir kişi göz altına alındı

Mersin'de terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonda bir kişi göz altına alındı. Polisin Dicle Haber Ajansındaki araması ise sürüyor. Terör örgütü KCK'ya yönelik İstanbul merkezli düzenlenen operasyonda Terörle Mücadele ekipleri sabah saatlerinde Zeytinli Bahçe Caddesi Küçük Hamam Sokağındaki Dicle Haber Ajansının bürosunun bulunduğu Hikmet Apartmanına geldi. Ajansın içine giren ekipler bilgisayarlara ve evraklara el koydu. Bir kişi göz altına alınırken Çevik Kuvvet ekipleri de dışarıda geniş güvenlik önlemi aldı.

İzmir'de 2 kişi gözaltına alındı

İzmir'de düzenlenen terör örgütü KCK operasyonu kapsamında, örgüte yakınlığıyla bilinen Dicle Haber Ajansı'nda çalışan iki kişi gözaltına alındı. Zanlılar, şu anda Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanıyor.

Van'da 1 KCK gözaltısı

Operasyonun Van ayağında Dicle Haber Ajansı'nın İstanbul muhabirliğini yapan Evrim Kepenek gözaltına alındı. Evrim Kepenek'in depremin ardından Van'a geldiği öğrenildi.

Gözaltına Alınan İsimlerden Bazıları

Arzu Demir (Etkin Haber Ajansı editörü)

Evrim Kepenek (DİHA muhabiri-Van)

Ramazan Tekgöz (DİHA Haber Müdürü-Diyarbakır)

Mazlum Özdemir (DİHA muhabiri-Diyarbakır)

Fatma Koçak (DİHA Yazıişleri Müdürü-İstanbul)

Kenan Kırkaya (DİHA muhabiri-Ankara)

Sadık Topaloğlu (DİHA muhabiri-Urfa)

Semiha Alankuş (DİHA editörü-Diyarbakır)

Çağdaş Kaplan (DİHA editörü-İstanbul)

Ömer Çelik (DİHA editörü-İstanbul)

Güneş Ünsal (DİHA İngilizce Servisi-İstanbul)

Zuhal Tekiner (DİHA İmtiyaz Sahibi-İstanbul)

Zeynep Kuray (Birgün Gazetesi muhabiri)

Nahide Ermiş (Özgür Halk ve Demokratik Modernite Dergisi Yayın Kurulu Üyesi

Berxwedan Yaruk (Demokratik Modernite Dergisi çalışanı)

Davut Uçar (Etik Ajans Müdürü)

Hüseyin Deniz (Gazeteci)

İsmail Yıldız (İstanbul)

Sevinç Tuncelli (İzmir)

Dilek Demirel (İzmir)

Çiğdem Aslan

Cihan Albay

Hamza Sümeli (Gün Matbaası çalışanı)

Ertuş Bozkurt (Fırat Dağıtım çalışanı)

Şeref Sümeli (Fırat Dağıtımın eski çalışanı)

Çağdaş Ulus (Vatan Gazetesi muhabiri)

Mustafa Özer (AFP muhabiri)

[Resim: 34291.jpg]
[Resim: istanbulda-kck-operasyonu-576689-01.jpg]
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi