Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
58.Madde değişmiyor
#1
TFF’nin, küme düşme cezalarını içeren 58. maddede ‘değişiklik yapılmaması’ konusunda bir karar aldığı ortaya çıktı. Bu karar, F.Bahçe ile birlikte iddianamede adı geçen diğer kulüpleri de zor duruma düşürebilir..

[Resim: 132601943494009726.jpg]
TFF Yönetim Kurulu, sürpriz bir şekilde Profesyonel Futbol Disiplin Talimatını’nın 58. maddesini değiştirmeme kararı aldı. Mehmet Ali Aydınlarbaşkanlığında toplanan yönetim, Türk futbolunun en önemli gündem maddesi ile ilgili olarak bir durum değerlendirmesinde bulundu ve talimatın kesinlikle değiştirilmemesini kararlaştırdı.

Hafta içinde toplanan Kulüpler Birliği’nin “58. maddede revizyona gidilmesi gerekir” şeklinde karar almasına karşın, TFF yönetimi “Kesinlikle değişmeyecek” görüşüne vardı. TFF’nin bu şok kararı sonrası iddianamede adı geçen F.Bahçe ile birlikte Beşiktaş ve Trabzon’un da aralarında bulunduğu çok sayıda takım yeniden sıkıntılı bir sürece girdi. Talimatta “şike ile teşviğin teşebbüsü bile suçtur ve de cezası küme düşmedir” şeklinde bağlayıcı bir husus bulunduğu için, F.Bahçe’nin yanı sıra diğer takımların da bu paralelde çok zor bir duruma düşebileceği öne sürüldü.

Kulüpler Birliği’nin, bu ilginç gelişme karşısında nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. 26 Ocak’taki Olağanüstü Genel Kurul öncesi yeni bir talimat hazırlama düşüncesinde olan Kulüpler Birliği’nin, bu son kararı değiştirebilmek amacıyla önümüzdeki günlerde yoğun bir çalışma içine gireceği öne sürüldü.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA BAŞ BAŞA
Başbakan Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı dün çalışma ofisinde kabul etti. Dolmabahçe’deki Başbakanlık çalışma ofisinde yapılan görüşme 2 saat sürdü. Aydınlar’ın, Başbakan’a geçmiş olsun dileğinde bulunduğu ve son gelişmeler hakkında bilgi verdiği öğrenildi. Aydınlar’ın daha sonra Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’le de bir araya geldiği öğrenildi.
[Resim: 802forum41_admin_imza_tn.jpg]
[Resim: 802_imza.png]
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi