Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28 Yıl sonra mucize Adımlar
#1
Geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle 28 yıldır yatağa mahkum olarak yaşayan Melek Akkaya, Kocaeli Özel Romatem Hastanesi’nde gördüğü tedavi sonrası yürümeye başladı
[Resim: 97128_yil_ustune_mucize.jpg]
Zonguldak`ın Çaycuma ilçesine bağlı Gökçetabaklar Köyü`nde ailesiyle yaşayan Melek Akkaya, ilkokul yıllarında geçirdiği menenjit hastalığı sonucu 28 yıl boyunca yatağa bağımlı olarak yaşadı. 3 hafta önce Kocaeli Özel Romatem Hastanesi`nde tedavi altına alınan Akkaya, yürüteçle yürümeye başladı. Doktoru Başhekim Ertunga Öney ve hasta Melek Akkaya, basın mensuplarının karşısına geçti. Akkaya, tekrar yürümeye başladığı için çok mutlu olduğunu söyledi.


MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
5`inci sınıfta geçirdiği rahatsızlığını anlatan Akkaya, “Birgün okulda aniden yere yığıldım. Hastaneye kaldırıldım ve hastalığıma uzun süre teşhis konamadı. Daha sonra menenjit olduğumu ve bir daha yürüyemeyeceğimi söylediler” dedi. Başhekim Dr. Ertunga Öney ise, “Köy muhtarı aracılığıyla yeniden doktora götürülen Melek`e tekrar yürüyebileceği söylenmiş. Ankara`da ameliyat olan Akkaya, iyi bir fizik tedavi ve rehabilitasyon görünce mucize gerçekleşti.


BASTONLA YÜRÜYECEK
Çocukluk yaşlarında beyin zarı iltihabı nedeniyle rahatsızlanınca tedaviye gücü olmadığından yattığı yerde kaderine mahkum edilmiş. Romatem olarak ambulansımızı köye yolladık ve Melek`i aldık. Melek`in kemikleri tamamen kireçlenmişti. Melek, 3 haftalık tedavinin ardından artık yürüteç yardımıyla yürümeye başladı. Kalça kemiğinden ameliyat olduğunda yalnızca bastonla yürüyebilecek. Amacımız onu yürütebilmek” diye konuştu.
Bul
Alıntı
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi